Odprawa na lotnisku – szybkie pytania i odpowiedzi

Jeśli czeka nas pierwsza w życiu podróż samolotem, to warto dowiedzieć się nieco praktycznych rzeczy na temat samej odprawy samolotowej. Dzięki temu cały proces i wejście na pokład samolotu, będzie przebiegać o wiele sprawniej!

Odprawa samolotowa – szybkie pytania i odpowiedzi

  • Ile czasu na odprawę na lotnisku? Na lotnisku najlepiej zjawić się na 2-3 godziny przed planowanym odlotem. Odprawa najczęściej kończy się już na 30-40 minut przed lotem, a zatem lepiej się nie spóźnić. Jeśli tak się stanie, nasz bilet lotniczy zostanie anulowany.
  • Co trzeba wyciągnąć przy odprawie? Najczęściej koniecznością jest wyjęcie z bagażu podręcznego wszystkich metalowych przedmiotów, elektroniki, płynów, kremów i leków.
  • Czy trzeba ściągać biżuterię przy odprawie? Najczęściej nie ma takiej konieczności i nie wymaga się np. zdejmowania kolczyków.
  • Czy odprawa online jest konieczna? W większości przypadków, linie lotnicze wymagają odprawy online, nawet w przypadku bagażu rejestrowanego. Trzeba wtedy okazać kartę pokładową.
  • Czy do samolotu można zabrać dezodorant w sprayu? W bagażu podręcznym mogą znajdować się różne płyny i aerozole w pojemnikach o objętości do 100 ml. Wszystkie kosmetyki (dezodoranty, lakiery do włosów itp.) powinny być zamknięte w jednym, przezroczystym opakowaniu o pojemności maksymalnie 1 litra.
  • Czy na lotnisku trzeba zdjąć buty? Najczęściej nie ma takiej potrzeby, niemniej trzeba się przygotować na taką okoliczność.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments