Droga Rufford Lane w Newark – mokra zmora kierowców

Jak często spotykasz się z przeprawą rzeczną podczas podróżowania swoim samochodem? Pozwolę sobie stwierdzić, że zapewne bardzo rzadko, o ile w ogóle nie miałeś takiej okazji. Na taką atrakcję mogą z kolei liczyć kierowcy przejeżdżający drogą Rufford Lane w Newark (hrabstwo Nottinghamshire). Trzeba jednak mieć się na baczności, ponieważ z pozoru niewielka rzeczka może wyrządzić wiele szkód.

Czym wyróżnia się droga Rufford Lane w Newark?

Spoglądając na mapy Google, droga ta wydaje się niczym nie wyróżniać. Prowadzi ona z niewielkiej wsi Wellow nad jezioro Rufford. Na całej jej długości (ok. 2,5 km) nie ma praktycznie nic ciekawego, oprócz… rzeki, która beztrosko przepływa przez jezdnię.

To dość niecodzienny widok, szczególnie dla osób przyjezdnych. Aby przedostać się na drugą stronę, należy powoli przejechać przez wolno płynącą wodę – tak samo, jak w przypadku dużej kałuży. Niestety sytuacja pogarsza się wraz ze wzrostem poziomu wody w rzece, głównie po obfitych opadach deszczu. Wtedy nawet spokojny i z pozoru bezpieczny przejazd, może zakończyć się poważną awarią silnika w pojeździe.

Lokalizacja Rufford Lane

Rufford Mill Ford – nie dla amatorów szybkiej jazdy!

Większość kierowców zdaje sobie sprawę z konsekwencji, jakie niesie za sobą wjazd w głęboką wodę przy dużej prędkości. Może dojść do pęknięcia rozgrzanych tarcz hamulcowych, wyrwania osłon silnika, utraty przyczepności, a w skrajnych przypadkach do zalania filtra powietrza i całego silnika. To m.in. z tych i wielu innych powodów, wszelkie głębokie kałuże należy przejeżdżać z niewielką prędkością, a najlepiej je omijać.

Niestety w przypadku Rufford Mill Ford w Wielkiej Brytanii nie ma możliwości ominięcia strugi płynącej wody, więc trzeba przez nią przejechać. Jeśli zrobimy to zbyt szybko, wtedy trzeba liczyć się ze wspomnianymi już konsekwencjami.

Wyczyny kierowców w Rufford Mill Ford oglądają miliony!

Niektórzy obserwatorzy z okolic Rufford Lane postanowili nie tylko regularnie brać udział w widowiskowych przejazdach pojazdów przez rzekę, ale również uczynić z tego sposób na biznes i popularność. Od dłuższego czasu na kanale YouTube pod nazwą “BENGREGERS” możemy regularnie oglądać kompilacje filmików, na których różni kierowcy przejeżdżają przez rzekę – w mniej lub bardziej widowiskowy sposób.

Na ten moment wszystkie materiały na tym kanale mają ponad 61 milionów wyświetleń, a kanał zasubskrybowało ponad 98 tysięcy użytkowników.


zdjęcie w tle: Google Maps

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments