Brama Karola (Karlstor) w Monachium

Jeśli planujesz zwiedzić Monachium, to koniecznie zobacz Bramę Karola – Karlstor. Niegdyś stanowiła ona fragment średniowiecznych fortyfikacji miejskich i powstała około 1300 roku. Sprawdź zatem, w którym miejscu znajduje się Brama Karola i dowiedz się nieco więcej na jej temat!

Brama Karola (Karlstor) w Monachium – informacje

Początkowo Brama Karola składała się z trzech wież i połączona była za pomocą mostu z barbakanem znajdującym się po drugiej stronie fosy. Niestety na skutek wybuch prochu składowanego w przybudówce w 1857 roku, jedna z wież uległa uszkodzeniu. Zadecydowano więc o jej rozbiórce, a pozostałe dwie wieże połączono dużym łukiem. Takie rozwiązanie miało swoją zaletę, ponieważ możliwy stał się ruch uliczny bezpośrednio pod bramą. Właśnie w takiej formie obiekt ten zachował się do dzisiaj. Sama brama z kolei prowadzi od ulicy Neuhauserstrasse do placu Karola (Karlsplatz).

Mimo tego, że brama została uszkodzona podczas II Wojny Światowej, to bardzo szybko przystąpiono do jej odbudowy. Konstrukcja wzorowana jest na stylu neogotyckim.

Widok z Google Street Map

Lokalizacja

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments