Awaryjne źródło prądu na czas podróży

Planując biwakowanie lub tzw. podróż w nieznane, warto rozważyć opcję zakupu lub wypożyczenia niewielkiego agregatu prądotwórczego, który zapewni nam dostęp do energii elektrycznej w chwili, gdy będziemy tego potrzebować. Co warto wiedzieć o generatorach prądu? Sprawdzimy to w dzisiejszym poradniku.

Turystyczny agregat prądotwórczy

Przed wyborem turystycznego agregatu prądotwórczego należy zwrócić uwagę m.in. na jego wytwarzaną moc maksymalną. Ten czynnik jest bardzo istotny, ponieważ determinuje łączną moc urządzeń, które możemy podłączyć do urządzenia bez ryzyka uszkodzenia któregokolwiek. Ponadto dobrze jest wybrać maksymalnie przenośne modele, które przypominają walizkę. Dzięki temu bez trudu spakujemy je do bagażnika samochodu. Co jeszcze jest ważne? Warto spojrzeć na zabezpieczenie gniazd i samego agregatu. Z racji tego, że w podróży warunki atmosferyczne mogą być różne, sprzęt tego typu powinien być odporny na działanie wilgoci i pyłków.

Agregat benzynowy czy diesla?

Zdecydowanie w podróży o wiele lepszym rozwiązaniem będzie generator prądotwórczy z silnikiem benzynowym. Przede wszystkim dlatego, że silniki benzynowe są o wiele lżejsze i tańsze. Ponadto agregaty benzynowe zajmują mniej miejsca i nie mają takiego problemu z rozruchem w porze zimowej, co ciężkie agregaty z silnikami diesla.

Gdzie szukać dobrych agregatów prądotwórczych, zarówno do domu, firmy jak i na czas podróży? Obecnie urządzenia tego typu dostępne są w wielu sklepach budowlanych, zarówno tych stacjonarnych, jak i online. Jedną z platform oferujących profesjonalne i niezawodne agregaty prądotwórcze jest sklep iSPRZET. Oferta generatorów prądotwórczych dostępna jest pod adresem: https://www.isprzet.pl/pl/agregaty-pradotworcze/

Ważne porady eksploatacyjne

Bez względu na wybrany model agregatu prądotwórczego, warto trzymać się podstawowych zasad bezpieczeństwa. Przede wszystkim zawsze należy kontrolować poziom oleju w silniku, uzupełniać benzynę z dala od jakichkolwiek źródeł ognia i dokładnie sprawdzać moc znamionową urządzeń przed ich podłączeniem. Warto zainwestować w agregat z systemem AVR, dzięki któremu możemy zasilić czułe urządzenia elektroniczne, takie jak telefony czy laptopy.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments