Auto w podróży nie chce odpalić? To może być immobilizer!

Decydując się na daleką podróż, bardzo często decydujemy się na jazdę własnym samochodem lub też wolimy wynająć pojazd na miejscu. Bez względu jednak na wybraną opcję, może przytrafić się nam awaria immobilizera. Co warto o tym wiedzieć?

Do czego służy immobilizer w samochodzie?

Niemal każdy kierowca ma świadomość tego, czy w swoim samochodzie posiada immobilizer. Ten sprytny, ale jednak prosty system komunikacji pomiędzy kluczykiem, a komputerem w samochodzie, pozwala w dobry sposób zabezpieczyć samochód przed kradzieżą. Jeżeli sygnał z kluczyka nie zgadza się z tym przypisanym w komputerze, nie będziemy w stanie uruchomić silnika. Niestety pomimo swojej wysokiej trwałości, nawet immobilizer może ulec awarii. Co wtedy zrobić?

Awaria immobilizera – co robić?

Niestety w przypadku immobilizera nie mamy wielkiego pola do manewru i praktycznie rzecz biorąc, sami nic nie zdziałamy. Pojazd powinien trafić pod doświadczone oko mechanika samochodowego. Najczęściej koniecznością staje się wymiana całej stacyjki i dorobienie nowego kluczyka. Wszystko jednak zależy od modelu pojazdu i umiejscowienia usterki.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments